top of page

ESTONIAN

Helsingi Uus Teater / New Theatre Helsinki (NTH) on etenduskunstide algatus, mis leiab asetajavahemikus 2020–2022. Algatuse eesmärgiks on luua uus keskus, mis oleks pühendatud etenduskunstide valdkonna kultuurilisele mitmekesisusele. Helsingi Uus Teater sündis vajadusest muuta meie ühiskonna keeleline ja kultuuriline mitmekesisus etenduskunstide valdkonnas rohkem nähtavaks nii sisulises pooles, tegijate kui ka publiku osas. Helsingi Uue Teatri eesmärgiks on olla kohtumispaigaks ja koostööplatvormiks erineva taustaga professionaalsetele etenduskunstnikele ja publikule ning olemasolevate teatritele. Projekt loob uusi võrgustikke ja koostöövorme pealinna regioonis, Soomes ja teistes Põhjamaa riikides.

NTH-d juhivad kaks Helsingis asuvat teatrit, kellel on laialdased kogemused etenduskunstide ja kultuuridevahelise koostöö alal. European Theatre Collective (ETC) on rahvusvaheline teatrikollektiiv, mis loodi 2007. aastal. Teatteri Metamorfoosi, mis loodi 2005. aastal, keskendub füüsilisele teatrile.

Mitmekesisema ja kaasavama etenduskunstide valdkonna arendamiseks vajame teid kõiki: publikut, esinejaid ja kunstiprofessionaale, kogukondi, võrgustikke ja koalitsioone. Projekti käigus korraldame vestlusi, kohtumisi, töötubasid ja etendusi erinevates asukohtades sh meie partnerteatrites. Olete oodatud meid jälgima ja meiega liituma!

bottom of page